Moja ponuka

Vo fotografii mám rád jednoduchosť a minimalizmus. Preto je aj moja ponuka jednoduchá. Neskladám ponukové balíčky s množstvom variant. Svadobné fotografovanie vnímam ako celok zložený z troch dôležitých častí – predsvadobného fotenia, reportáže z celého svadobného dňa a fotenia portrétov. Ich spojením spoločne dosiahneme to, aby výsledné fotky „vyrozprávali“ váš príbeh. Mojim cieľom je zachytiť obrazy plné života postavené na spontánnosti a neformálnosti. Snažím sa nafotiť svadbu s dôrazom na pocit a emóciu, bez zadefinovaných konceptov a bez štylizovaných momentov. Tomu je prispôsobený celý môj spôsob práce.

Ideálny začiatok je, ak sa stretneme na predsvadobnom fotení alebo tzv. “fotorande”, kde si vypočujem vaše predstavy o svadobnom dni a zároveň nafotíme pár pekných portrétov. Vy máte predstavy, ja vám ich na základe skúseností môžem pomôcť naplniť. Fotorande je výborný spôsob, ako sa trochu spoznať. Vo svadobné ráno vám už na dvere nezaklope fotograf, ktorý je pre vás cudzí človek.

Reportáž je časť, ktorá má u mňa najvyššiu prioritu. Myslím si, že s odstupom času majú práve tieto fotky najväčšiu spomienkovú hodnotu. Snažím sa všetko robiť nenápadne, nerušivo a bez zbytočného zasahovania do toho, čo sa na svadbe deje.  Vo svadobný deň som vám k dispozícii bez limitu času od dopoludných príprav po svadobnú párty na začiatku nového dňa.

Pre nafotenie svadobných portrétov máme dve možnosti. Niektoré páry preferujú fotenie počas svadobného dňa, iné si portréty odložia na neskôr. Veľmi rád vám venujem svoj čas na fotenie portrétov v pokoji a bez stresu mimo svadobného dňa. Ak to okolnosti dovoľujú, tak veľmi odporúčam tento postup.

 

Výsledný počet fotiek záleží od viacerých okolností… rozsah reportáže, počet hostí na svadbe, atď.  Výstupom mojej práce je zvyčajne okolo 700 fotografií v digitálnej forme. Všetky fotky samozrejme prechádzajú postprocesom (sú upravené). Do krabičky s USB kľúčom prikladám 20ks tlačených fotiek v rozmere 10x15cm. Veľmi sa snažím prácu odovzdávať najneskôr do 40 dní od nafotenia. Ak sa na svoje fotky veľmi tešíte, je u mňa možné dohodnúť aj expresné spracovanie do siedmich dní.

Ak vás moja ponuka zaujala a chceli by ste prebrať viac podrobností, spokojne ma kontaktujte. Ak mi napíšete konkrétny dátum vašej svadby a tiež miesto, kde sa bude konať, tak po overení mojej dostupnosti rád doplním ďalšie informácie a pripravím vám cenovú ponuku.